بادی زنانه آستین بلند Tbn | کد 1762

توضيح فارسي : بادی زنانه آستين بلند T.B.N کد 1762
رنگ بندی : سفید - کرم - مشکی
_________________________________________________________
بیشتر ما می دانیم لباس زیر با الیاف مصنوعی مانند نایلون و پلی استر و پارچه هایی که درصد کمی نخ و پنبه دارند برای سلامتی پوست مناسب نیستند . و برای حفظ سلامت بهتر است از لباس زیر نخی - پنبه ای - و کتانی که الیاف طبیعی تهیه شده اند استفاده کرد .

تاریخچه لباس زیر در ایران و تمدن های دیگر :

زنان یونانی به لباس زیر و به خصوص به سینه بندعلاقه زیادی داشتند . زنان یونانی با پارچه یا چرم پستان هایشان را می پوشاندند . این نوع لباس زیر یا سینه بند که ان را استروفیوم (strophium) می خواندند نخی داشت که زیر سینه گره می زدند تا پستان برجسته تر و زیباتر به نظر آید .

زنان در ایران باستان همانند زنان یونانی پستان هایشان را باپارچه می پوشاندند و با نخ گره می زدند تابا استفاده از اینگونه لباس زیر پستان هایشان برجسته تر و زیباتر جلوه کند و به یک معنا به زیبایی کمال مطلوب نزدیک تر شوند .

زنان رومی رسم لباس زیر ( سینه بند ) را از زنان یونانی و ایرانی گرفتند و اضافه بر آن پارچه ای به عورت شان می بستند و این تکه پارچه را از پس و پیش آن قدر بالا می کشیدند تا عورت و باسن شان پوشانده شود و سرانجام آن را با لیفه به کمر گره می زدند . این پوشش را سوبلیگاکولوم ( Subligaculum ) می خواندند .

این دو لباس زیر به بیکینی درروزگار ما شباهت داشت و وقتیکه می خواستند ورزش کنند این دو لباس زیر را عریان می کردند و در اوقات دیگر زیر دامن میپوشیدند که به آن نوع لباس زیر تونیکا ( Tunika ) می گفتند .

لباس زیر تونیکا را هم مردان و هم زنان رومی می پوشیدند و مهم ترین جامه آنان بود . تونیکا در واقع ردایی بلند بود و پیش از آن که زیر جامه باب شود تنها همین لباس زیر را به تن می کردند.

دامن ردای مردان چین دار بود و آن را توگا ( Toga ) می خواندند . به زودی مردان رومی هم بر گرته لباس زیر زنان زیر جامه ای برای خود فراهم آوردند . از آن پس بود که زیر جامه مردانه در غرب مرسوم شد .

در قرن وسطی هیچکس لباس زیر نمی پوشید

در قرون وسطی در غرب نه مردان و نه زنان هیچکس لباس زیر نمی پوشید .

اطلاعات بيشتر :

www.tbn-co.com

ساخت كشور :

ایران

مدل :

1762

واحد شمارش :

عدد

مايل به سفارش تعداد از اين محصول هستم.

مايل به دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين محصول هستم.

نام و نام خانوادگي:

تلفن تماس:

پست الكترونيك:

توضيحات:

جهت ثبت ییام، این کد را وارد کنید :

5454